شب ایران پاریس فرانسه ایرانی فرانسه

شب: ایران پاریس فرانسه ایرانی فرانسه وزارت خارجه وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است / شمخانی

نیچروان بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق در راس هیاتی بلندپایه ظهر امروز با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و اطراف آ

امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است / شمخانی

شمخانی: امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است

عبارات مهم : امنیت

نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در راس هیاتی بلندپایه ظهر امروز با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و اطراف آخرین تحولات اقلیم کردستان عراق و منطقه گفت وگو کرد.

به گزارش ایسنا، شمخانی در این دیدار پیروزی بر داعش و آزادسازی کامل عراق و رهایی مردم این کشور از بزرگترین ترساندن تروریستی منطقه را نوید دهنده آینده بهتر جهت عراق یکپارچه و غلبه بر فتنه های خارجی جهت ایجاد انشقاق در این کشور دانست.

امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است / شمخانی

وی افزود: با اشاره به علاقه متقابل و مراودات تاریخی مردم کشور عزیزمان ایران و عراق به خاص در استان های کردنشین اظهار داشت: علی رغم فتنه انگیزی دشمن های دو ملت بسترهای همکاری همه جانبه و روابط راهبردی میان کشور عزیزمان ایران و عراق رو به گسترش است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: همکاری نزدیک جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران با دولت عراق و پذیرش هزینه های مادی و انسانی قابل توجه به منظور ایجاد ثبات، امنیت و پیشرفت در این کشور آزمونی تاریخی و فراموش نشدنی جهت اثبات صداقت، برادری واعتقاد به حسن همجواری با عراق بود.

نیچروان بارزانی، نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق در راس هیاتی بلندپایه ظهر امروز با علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و اطراف آ

دریابان شمخانی امنیت را خط قرمز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست و خاطر نشان کرد: این که بعضی گروه های ضدانقلاب با استفاده از سرزمینهای کردی، سربازان و شهروندان ما را ترور کنند و به مناطق تحت تسلط اقلیم بازگردند و سپس در کمال وقاحت در مصاحبه با رسانه های رسمی کردی مسئولیت آن را برعهده بگیرند به هیچ وجه قابل تحمل نیست.

وی با اشاره به روش اشتباه برگزاری همه پرسی در اقلیم که موجب ایجاد هزینه های گسترده اقتصادی، سیاسی و امنیتی جهت مردم کردستان عراق و کشورهای همسایه شد اظهار داشت: بعضی بر این باور بودند که امنیت مردم کُرد از دیگر شهروندان عراق و منطقه جدا بوده و امکان مدیریت ترساندن داعش و تروریسم با مذاکره وتعامل وجود دارد.

نماینده مقام معظم رهبری با بیان اینکه خواست بعضی کشورهای منطقه و فرامنطقه ای، تضعیف عراق و کشورهای بزرگ در غرب آسیاست تصریح کرد: با هوشیاری و در نظر داشتن منافع ملی و منافع دنیا اسلام نباید اجازه داد این طرح های استعماری و وارداتی همچون خاورمیانه بزرگ محقق شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باتوجه به سیاست های تازه اربیل و تمرکز بر گفت وگو و همکاری با بغداد، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همه ظرفیت های خود را جهت پشتیبانی از حل و فصل موانع پیش رو و کمک به موفقیت این روند به کار خواهد گرفت.

امنیت خط قرمز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است / شمخانی

نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق نیز در این ملاقات ضمن ارائه گزارشی از آخرین تحولات اقلیم کردستان عراق و منطقه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره پشتیبان مردم کرد عراق بوده است تاکید کرد: پیوند میان کشور عزیزمان ایران و کردستان عراق تمدنی و تاریخی است و اقلیم کردستان به دوستی با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران افتخار می کند.

وی با اشاره به پشتیبانی تعیین کننده کشور عزیزمان ایران از امنیت اقلیم و مردم کردستان در وقت حمله گروه تروریستی داعش به این منطقه اظهار داشت: گسترش مناسبات و همکاری میان کشور عزیزمان ایران و اقلیم کردستان تحت تاثیر تلاش مغرضان قرار نخواهد گرفت و از همه توان خود جهت جلوگیری از تهدیدات امنیتی علیه کشور عزیزمان ایران استفاده خواهیم کرد.

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | اسلامی | همکاری | کردستان | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs