شب ایران پاریس فرانسه ایرانی فرانسه

شب: ایران پاریس فرانسه ایرانی فرانسه وزارت خارجه وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار حوادث به من گفت تو را به ترکیه می‌برم و از آن‌جا راهی کانادا می‌شویم ، دختر تحصیل‌کرده در دام یک کلاه‌بردار

دختر جوان که به دنبال آشنایی در اینترنت با مردی غریبه نه تنها درگیر ماجرای کلاهبرداری شده، بلکه در آرزوی ازدواج و تحصیل در خارج از کشور به بیراهه تباهی قدم گذاش

دختر تحصیل کرده در دام یک کلاه بردار/ به من گفت تو را به ترکیه می برم و از آن جا راهی کانادا می شویم

عبارات مهم : ترکیه

دختر جوان که به دنبال آشنایی در اینترنت با مردی غریبه نه تنها درگیر ماجرای کلاهبرداری شده، بلکه در آرزوی ازدواج و تحصیل در خارج از کشور به بیراهه تباهی قدم گذاشته بود، به کلانتری مشهد مراجعه کرد.

وی در حالی که بیان می کرد آبرو و سرمایه ام را از دست داده ام به مشاور و کارشناس اجتماعی کلانتری مشهد گفت: فروردین سال گذشته بود که با «فرمان» در یکی از گروه های اجتماعی شبکه مجازی آشنا شدم. او تظاهر به وکالت می کرد و مدعی بود پدر و مادرش در کانادا اقامت دارند. رابطه ما در اینترنت خیلی سریع صمیمانه شد به طوری که من حتی در کلاس های درس دانشگاه نیز مدام از طریق تلفن هوشمند با او در تماس بودم.

آشنایی ما طی چند روز بعد به ملاقات های حضوری کشید و من تلاش می کردم بعد از دانشگاه نزد او بروم. حدود یک هفته بعد از این ارتباطات پنهانی «فرمان» پیشنهاد ازدواج داد.

به من گفت تو را به ترکیه می‌برم و از آن‌جا راهی کانادا می‌شویم ، دختر تحصیل‌کرده در دام یک کلاه‌بردار

وی مدعی بود پدر و مادرش ساکن کانادا هستند و قرار است جهت شرکت در عروسی خواهرش به مشهد بیایند و در همان وقت نیز از من خواستگاری کنند. ولی من آمادگی ازدواج نداشتم آیا که می ترسیدم نتوانم بعد از ازدواج ادامه تحصیل بدهم.

«فرمان» در یکی از ملاقات ها نیز مدعی شد که قبلا ازدواج کرده ولی در دوران نامزدی همسرش را طلاق داده هست. هنوز زیاد از دو ماه از آشنایی ما نمی گذشت که روزی نزد من آمد و گفت: پدرم که چشم دکتر است سوله بزرگی در مشهد خریده و می خواهیم با یکدیگر دارو به کشور وارد کنیم. او سپس از من خواست با پرداخت مبالغی سهامی در شرکت آنها داشته باشم. آن قدر خام حرفهایش شده است بودم که حدود پنج میلیون تومان به شماره حساب یک زن واریز کردم. «فرمان» ادعا می کرد آن زن منشی دفتر وکالتش است و به خاطر پرسشها تحریم با حساب او کار می کند. با این وجود بسیاری از مدارک و کارت دانشجویی من نزد فرمان بود تا شهریه باقی مانده دانشگاه مرا پرداخت کند.

دختر جوان که به دنبال آشنایی در اینترنت با مردی غریبه نه تنها درگیر ماجرای کلاهبرداری شده، بلکه در آرزوی ازدواج و تحصیل در خارج از کشور به بیراهه تباهی قدم گذاش

در همین روزها بود که مدعی شد درخواست تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه کانادا را برایم ارائه داده و در حال طی کردن مراحل اداری است و من هم بسیاری از مدارکم را از طریق خبر رسان تلگرام برایش ارسال کردم. او می گفت: بعد از دریافت وام هنگفت پرورش دام از جهاد کشاورزی راهی ترکیه می شویم تا در مصاحبه مهاجرت شرکت کنیم و بعد از آن من با گرفتن ویزای تفریحی می توانم نزد او به کانادا بروم. در این میان فرمان جهت جلب اعتمادم سفته ای به مبلغ هشت میلیون تومان به من داد و رسید گرفت ولی خیلی سریع متوجه شدم که مبلغ سفته هشت میلیون ریال است! هنگامی که با او تماس گرفتم و عنوان را گفتم مدعی شد که خط تلفنش دچار مسئله شده است است و از آن به بعد دیگر تلفنش خاموش شد و من تازه فهمیدم که مورد سوءاستفاده قرار گرفته ام.

خراسان

واژه های کلیدی: ترکیه | آشنایی | میلیون | ازدواج | کانادا | دانشگاه | دختر تحصیل کرده | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs